Jdi na obsah Jdi na menu
 


    Politika je SVINSTVO! To vám řekne kdokoliv,kdo je hloupý.Proč jsou tihle lidé hloupí tímhle výrokem? Protože politika stvořila lásku.LÁSKA byla to první,co POLITIKA stvořila.Tenhle článek to dokáže,takže dámy a pánové..jdemééé na TO! :o))

 Nejprve si musíme říct,co je politika.Viz. Wikipedie:

Politika (z řeckého polis - město, politiké techné - správa obce) je proces a metoda závazného rozhodování určité skupiny lidí s pluralitními zájmy a názory.

Pro obyčejné lidi volně přeloženo - Politika je to,co děláme denně,neustále slovi.Aby mohly následovat činy.Jakékoliv.Pokud třeba někdo v rodině rozhoduje za všechny a na nic se jich neptá,je to "rodinná politika diktatury".Pokud rozhodují všichni,je to "rodinná politika anarchie".Vítězí jen silnější,rychlejší,chytřejší v momentální situaci.Společnost obecně veřejně touží po tzv. "demokratické politice zodpovědné elity" v rodině.Znamená,že rodiče rozhodují na základě vzájemné komunikace a domluvy. atd. atd. Takhle by to zřejmě mělo být.Sice velmi často není,ale mělo by.Proč by mělo?!Protože v takovém prostředí může přežít láska mnohem líp a trvaleji,než v jiném.

 Co je láska? To nikdo přesně neví.Dokonce i Wikipedie na to má mnoho názorů,které více či méně zdařile interpretuje.Ale myslím,že když LÁSKU budeme definovat jako POCIT,který je založen na pocitu absolutní svobody v trýznivém a bolestném vězení touhy,která nás všechny dělá lepšími lidmi..může to stačit.Láska je zkrátka nejvyžší ideál ze všech.A mimochodem křesťané si vybrali nejmocnější rukojmí své víry právě láskou.:o)) To je fakt.

 Jak je možné,že POLITIKA první co stvořila byla LÁSKA?? Inu,to bylo tak:Na časové ose vývoje lidstva je někde velmi dávno v historii okamžik,kdy z pouhého sexuálního práva a povinnosti .. vzniklo sexuální demokratické rozhodování žen.Na téhle časové ose..bychom nikdy přesně nenašli okamžik,kdy se tak stalo.Přes noc. :o)Je to tak dlouhý a stěží do minulosti vystopovatelný proces,že určitě předčil všechny ostatní,neboť mohl začít už u primitivních chemických sloučenin v "prapolívce" "praoceánu" ..... a ještě vlastně ani neskončil!

 Ať se na to dívám ze všech úhlů jak chci .. vychází to stejně.Jaký je rozdíl mezi dvořením muže ženě a molekulou k molekule?! nakonec se buď stejně spojí,nebo ne.Záleží na sympatiích,vzájemné komunikaci,okolnostech,času i místě a evoluční výhodách v selektivním výběru pro přežití atd. atd.

TAK A MÁTE TO!Kdo ještě někdy řekne,že je POLITIKA jen(!) svinstvo .. říká o LÁSCE vlastně to stejné. :o))))))))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lasku jsi nepoznal

(Screamer, 1. 12. 2009 9:14)

sorry za anonymitu, ale musim konstatovat, ze pokud tvrdis toto, nikdy jsi lasku nepoznal, a co hur, cely si to otocil. Milujes nekoho, protoze je pro tebe uzitecny? To je obchodni vztah, zadna laska.

Asi uz se sem nebudu vracet, jsem nahodny kolemjdouci, tak sorry, ze nebudu odpovidat, ctesli tyto komentare.